Tarihçe

1972 Temeller - Kalıp İmalatının Başlaması

Firmamızın temelleri 1972 yılında, bugün halen yönetim kurulu başkanlığımızı devam ettiren Sayın Engin Tezsezer tarafından atılmıştır. Sayın Engin Tezsezer, mesleki deneyim ve becerilerini temel alarak ufak bir atölye olarak kurduğu işletmesinde enjeksiyon kalıp imalatına başlamıştır.

1980-1995 Plastik Askı Üretiminin Başlaması ve Büyüme

Satın alınan ilk plastik enjeksiyon makinesi ile plastik ürün üretimi için yatırım gerçekleştirilmiştir. Bu süreç içerisinde müşterilerimizden gelen talepler üzerine plastik askı imalatına başlanmıştır. 1980’li yıllarda Türkiye’de hazır giyim üretiminin de büyümesi ile artan askı ihtiyacını karşılamak için ciddi yatırımlar yapılmış, yeni imalathaneye taşınılmış ve sanayileşmenin ilk adımları atılmıştır.

1995-2002 Dünya’ya Açılma

1995 yılında yapılan uluslararası anlaşmalar ile ürettiğimiz ürünler tüm Dünya’ya satılmaya ve ihraç edilmeye başlanmıştır. Devam eden yıllarda gerçekleştirilen büyük yatırımlar ile yeni tesisler kurulmuş, üretim hatları oluşturulmuştur.

2002-2010 Sanayileşme

İlk olarak 2002 yılında Türkiye’nin en büyük 1000 sanayi kuruluşu arasına girilmiştir. Devam eden yıllarda Dış Ticaret Vergi Dairesinde birincilik de dahil olmak üzere sürekli sıralamalara girilmiştir.

2010-2013 Modernizasyon

2010 yılından sonra değişen ve gelişen piyasa şartlarına daha iyi uyum gösterecek şekilde yeniden stratejik yapılanma sürecinin başlatılması gerçekleştirilmiştir. Değişmeyen tek şey değişimdir, ilkesi ile yola çıkan yönetimimiz, gerek üretim teknolojilerini, gerek yönetim yaklaşımlarını, gerekse stratejik uygulamalarını değişen ve gelişen piyasa şartlarına en uygun hale getirmiş ve modernizasyon sürecinde ciddi adımlar atmıştır.

2013 Kasım Taykon Plastik İktisabı

Sahip oldukları yüksek vizyon ve deneyimleri ile Taykon Plastik firması ve yönetimi Türkiye’deki en modern askı üretim tesisini kurmayı başarmışlardır. Taykon Plastik, yüksek teknolojili otomasyon sistemleri, yüksek verimlik seviyesi ve düşük üretim maliyetleri ile Türkiye’nin en başarılı askı üretim tesislerinden bir tanesidir. Taykon Plastik yönetiminin faaliyet alanını değiştirme kararından dolayı, iki firma yetkilileri askı işinin Tam Hangers’a devredilmesi konusunda görüş birliğine varmışlardır. Bu birleşmenin sektörümüze dinamizm, verimlilik ve stratejik kazanımlar getireceğine inancımız tamdır.

2014 Ekim Şahsan Plastik İktisabı

Şahsan Plastik firması, özellikle verimli üretim kabiliyetleri ve ihracat alanındaki başarıları ile 20 yıldır Türkiye askı sektörüne hizmet vermektedir. Şahsan Plastik’in faaliyet alanını değiştirmek istemesi sebebi ile yaptığımız görüşmelerde, sahip oldukları askı işini Tam Hangers’a devretmeleri konusunda anlaşmaya varmışlardır. Bu birliktelik ile müşterilerimize çok daha hızlı, kaliteli ve daha geniş bir ürün portföyü ile hizmet etmekten büyük mutluluk duyacağız.

2015 Şubat Cem Plastik İktisabı

Cem Plastik firması, 30 yıllık deneyimi, yüksek müşteri memnuniyeti ve kalite seviyesi ile Türkiye askı sektörünün önemli isimlerinden bir tanesidir. Tam Hangers olarak, Cem Plastik yönetimi ile sahip oldukları askı işinin, Tam Hangers’a devredilmesi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Bu anlaşma sayesinde gerek Türkiye piyasasında gerekse İngiltere ve Fransa gibi önemli ihracat rotalarında güç kazanmış olacağız. Bu beraberliğin ülkemize, sektörümüze ve müşterilerimize önemli katkıları olacağına inanıyoruz.

2015 Güncel

Tam Hangers müşteri memnuniyetini her zaman en önemli öncelik olarak belirledi ve bugün, plastik askı imalatı ve satışı üzerine sadece Türkiye’de değil, uluslararası düzeyde uzmanlaştı. İstanbul’da bulunan 100’ü aşkın enjeksiyon makineli üretim hattımız ve eğitim programları ile sürekli kendini geliştiren, 600’ü aşkın deneyimli kadromuz ile ülkemizin, tüm Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinin askı ihtiyacının önemli bir bölümünü kusursuzca karşılamaktayız. Her gün artan stratejik ortaklarımız ve distribütör ağımız ile 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmekteyiz.

Tam Hangers, yaklaşık 40 yıllık başarı hikâyesi ile gelecekte de Türkiye’nin gurur duyduğu pozisyonunu sürdürmek için çalışmalarına devam etmektedir. Perakende sektörüne yön veren büyük ve küçük binlerce memnun müşterisine sunduğu yüksek hizmet kalitesi, sürekli devam eden ürün geliştirme çalışmaları, sektöre yön veren yatırım girişimleri ve elbise askısı imalatı-satışı konusunda güvenilirliği ve kalitesi ile Tam Hangers, plastik askı konusunda akla gelen ilk isim olmaya devam edecektir.